پیش بسوی آینده (برنامه های سایت در سال 1394)

در تاریخ چهارشنبه, 27 اسفند 1393 در بخش اخبار سایت توسط مصطفی رضایی

نگاهی کوتاه به برنامه ها و اهداف سایت و گروه در سال 1394

پیش بسوی آینده (برنامه های سایت در سال 1394)
بازهم به انتهای یک سال دیگه رسیدیم و اولین چیزی که به ذهنمون میرسه اینه که چقدر زود گذشت. انگار همین دیروز بود ... اما واقعا خیلی خوشحالیم که تونستیم یکسال دیگه در خدمت شما باشیم و چه افتخاری بزرگتر از این که در سال 93 لحظه به لحظه و قدم به قدم در کنار شما بودیم و شما عزیزان هم مثل همیشه با حضور و همراهی گرمتون تنهامون نگذاشتید.
 

مروری بر سال 1393

01-1393
 
طبق معمول هرسال ابتدا میخوایم به مسیرمون نگاه کنیم، کمی سرمون رو به عقب برگردونیم و ببینیم راهی که طی شد چطور بود و در سال 93 تونستیم چه کارهایی که انجام بدیم. خب سال گذشته قول هایی رو به شما دادیم مثل راه اندازی یک محتوای صوتی بنام پادکست که خوشبختانه این امر محقق شد و امسال تونستیم با 8 شماره از این پادکست ها از طریق صدا هم باهم در ارتباط باشیم. اما بخش هایی مثل مقالات و انتشار مطالبی مثل نقد و بررسی از دیگر اهداف سایت در سال 93 بود که خوشبختانه میتونم بگم اینها هم استارت خوبی رو داشتن. البته شاید بشه گفت که در حد انتظار نبوده ولی وقتی شروعی داشته باشه حتما ادامه هم خواهد داشت.
 
اما جدای از مواردی که حتی قولش رو داده بودیم ما کمی پامون رو فراتر هم گذاشتیم. بخش آموزشهای وبسایت فعال شد، مساله ای که من بشخصه اصلا فکرش رو نمیکردم که در سال 93 فرصت و امکانش فراهم بشه اما با کمک نویسندگان وبسایت بخش آموزشها به یکی از فعالترین قسمت های سایت تبدیل شد.
 
02-tutorials
 
بخش تالار گفتگوی سایت هم دستخوش تحولات زیادی شد که دلیل اصلی این موضوع خود شما بودید و مطمئنم که در جریان اکثر توسعه های این بخش نیز هستید. خوشبختانه در سال 93 تونستیم اتفاقات بسیار مثبت و قابل توجهی رو در بخش تالار گفتگو شاهد باشیم و امیدوارم که در سال 94 هم به همین ترتیب باشه.
 
ولی خب به هرحال مواردی هم بود که میسر نشدن مثل مصاحبه و بخش سخت افزار در مطالب سایت. البته حتما میدونید که تالارهای سخت افزار در انجمن راه اندازی شدن ولی خب قرار بر این بود تا بتونیم مطالبی در رابطه با سخت افزار که یکی از بخش های مهم در حوزه CG محسوب میشه رو هم داشته باشیم ولی خب بخاطر یکسری ناهماهنگی ها این امر محقق نشد. اما هنوز امید داریم که در سال 94 بتونیم این کمبودها رو جبران کنیم.
 

نقشه راه در سال 1394

در سال جدیدی که تا چند روز دیگه آغاز میشه شاید بد نباشه تا کمی تغییر تاکتیک داشته باشیم. اینبار بیاییم و بجای اضافه کردن فعالیت های جدید کمی به داشته هامون توجه کنیم و سعیمون رو بر این بگذاریم که با گسترش اونها به نتیجه ای شاید صدها برابر بهتر از یک کار جدید دست پیدا کنیم.
 
اگر کمی توجه کنیم متوجه میشیم که درحال حاضر ما بخش های بسیار ارزنده و متنوعی رو داریم که فعالیت های اونها رو خیلی خیلی میشه گسترش داد. یکی از این بخش ها بلاگ صوتی نام داره که درحال حاضر فقط آیتم پادکست در این بخش فعاله و من همینجا این قول رو بهتون میدم که در سال جدید شاهد فعالیت های متنوعی در بخش صوتی وبسایت خواهید بود.
 
از طرف دیگه بخشی رو داریم بنام معرفی ابزار که همیشه مورد توجه شما دوستان بوده و بعنوان یکی از محبوبترین بخش ها محسوب میشه. اما شاید خلاصه بودن اکثر مطالب این بخش به پلاگین های یک نرم افزار کمی آزار دهنده باشه ! از همین رو در سال جدید تلاشمون رو خواهیم کرد تا بتونیم طیف گسترده ای از نرم افزارها، پلاگین ها و اسکریپت های مرتبط با این حوزه رو پوشش بدیم. شاید بصورت موردی بتونم به این موضوع هم اشاره کنم که یکی از مهمترین هدف ها معرفی پلاگین ها و اسکریپت های نرم افزارهایی همچون After Effects و Maya است. و البته معرفی نرم افزارهای کاربردی هم جایگاه خودش رو خواهند داشت.
 
03-more
 
حالا که صحبت از افتر افکتز شد یاد موضوعی افتادم و اونم اینکه شاید در حوزه Visual Effects اونطوری که باید و شاید فعالیت نداشتیم. البته یکی از بخش های جدیدمون بررسی جلوه های ویژه آثار بزرگ سینمایی است ولی فکر میکنم کافی نبود و لازمه تا کمی دقیقتر به جزئیات و تکنیک های موجود در حوزه VFX بپردازیم. حتی شاید بتونیم آموزشهای ویدئویی هم در اینباره داشته باشیم که اطمینان دارم جذابیت های خاص خودش رو داره.
 
یکی از مواردی که شاید به جرات میشه گفت که در سال 93 توی مطالب سایت اصلا بهش نپرداختیم بخش معماری بود که اتفاقا این رشته در سایت دوستداران و علاقمندان زیادی رو داره. بر اساس قولی که از همکاران فعالمون در این رشته دادن میتونم بگم که در سال 94 یکی از اهداف ارائه مطالب و آموزشهای کاربردی در این حوزه خواهد بود. اینکه بتونیم نه فقط در بخش نرم افزاری بلکه در تمامی شاخه های معماری ورود کنیم و با ارائه محتوای ارزشمند و مفید دوستان علاقمند به این رشته رو هم راضی نگه داریم.
 
و اما بعنوان آخرین بخشی که قصد گسترش و توسعه فعالیت های اون رشته در سایت رو داریم میتونم به Game اشاره کنیم. البته در سال پیش در این زمینه خیلی منفعل نبودیم و میتونم به مقالاتی که در زمینه گیم انجین های مختلف منتشر شد اشاره کنم و همینطور پوشش خبری از رویداد مهمی مثل GDC و اگر تمامی فعالیت های سال گذشته در حوزه بازی های رایانه ای رو صرفا یک شروع بحساب بیاریم، قطعا در سال جدید با طیف گسترده تر و وسیع تری از این دست مطالب و محتواها در خدمت شما خواهیم بود.
 
مجله ایستگاه گرافیک
 
04-mag
 
خب میدونید دوستان جدای از سیاست جدید سایت در سال جدید یعنی توسعه بخش های موجود به هرحال باید انتظار فعالیت جدیدی رو هم داشت باشیم و چه چیزی بهتر از مجله ای که استارتش از سال 93 در تالار گفتگو خورد. مجله ای که قراره بعنوان اولین مجله فارسی زبان الکترونیکی (PDF) در زمینه گرافیک سه بعدی و انیمیشن سازی بصورت تخصصی فعالیتش رو شروع کنه.
 
اما تاکنون این مجله تونسته مسیر طولانی رو با کمک و همراهی شما طی کنه و ما تونستیم برای مجله تازه تاسیس خودمون یک نام رو انتخاب کنیم. با پیشنهادات بسیار خوب شما مجله نام پیدا کرد و اونم چیزی نبود جز ایستگاه گرافیک (CG Station) و همینطور در فاز بعدی تونستیم بخش مستقلی رو در تالار گفتگو برای این مجله نوپا راه اندازی کنیم. درحال حاضر میتونم بگم که شاید بیش از 90 درصد پیش نیازهای این مجله تامین شده. مثل نام، دامنه (www.cgstation.ir)، انتخاب تیم تحریریه و ... که امیدوارم در سال 94 با کمک و حمایت های همیشگی شما این مجله بتونه بصورت رسمی فعالیت خودش رو آغاز کنه.
 

بخش کتابخانه شکست خورد !

به هرحال وقتی همیشه صحبت از پیشرفت ها و موفقیت هاست، باید این روحیه رو هم داشته باشیم که کمی از شکست ها صحبت کنیم و خب بخش کتابخانه یکی از اونهاست. حدود 3 سال پیش که این بخش با نام (کتابها و مجلات) کلید خورد اهداف و خیلی خوبی براش وجود داشت که کمترین اون بوجود آوردن یک کتابخانه کامل و ارزشمند از انواع کتابها و مجلات عرصه CG بود که خب از همون سالهای اول مشکلات این بخش شروع شد. جدای از مشکلات فنی که دائما با اونها درگیر بودیم، متاسفانه امکان ارائه بسیاری از کتابها در این بخش میسر نبود ! مشکلاتی مثل کپی رایت، حق نشر و... باعث شده که این بخش نهایتا به نقطه بازنشستگی خودش نزدیک بشه.
 
05-lib-off
 
در سال 94 بصورت مرحله به مرحله آیتم های موجود در این بخش حذف و در نهایت تا 3 ماه آینده بخش کتابخانه بصورت کلی از وبسایت حذف خواهد شد. اما اگه نیمه پر لیوان رو نگاه کنیم میشه به این موضوع هم اشاره داشته که شاید این موضوع باعث بشه که تا دیگر فعالیت هایی که در غالب محتویات متنی (PDF) توی سایت وجود داره مثل بخش دانشنامه و البته مجله جدید و تازه تاسیس بیش از پیش بها بدیم و تلاشمون رو بکنیم که اونها بعنوان یکی از فعال ترین بخش های سایت در سال 94 باشن.
 

گسترش فعالیت های گروهی

یکی از زیباترین اتفاقاتی که در سال گذشته توی تالار گفتگو شاهدش بودیم فعالیت های گروهی بود که شکل میگرفت. شاید ذهنیت نه چندان خوبی که همگی از فعالیت های گروهی رو در فضای مجازی داریم باعث شده که ما اکثر اعتقادی به اونها نداشته باشیم اما سال گذشته این مساله بخوبی ثابت شد که همیشه همه چیز سیاه نیست و اگر اراده لازم وجود داشته باشه همه چیز امکانپذیر میشه. از همین رو تصمیم گرفتیم که در سال جدید تمام تلاش خودمون رو بکار بگیریم تا اینگونه فعالیت ها گسترش پیدا کنه.
 

 
بازهم تکرار میکنم که سیاست اصلی سایت و گروه در سال جدید گسترش فعالیت هایی هست که درحال حاضر اونها رو داریم و اطمینان دارم که پیشروی مسیر بر اساس توسعه فعالیت های وجود خیلی خیلی میتونه موفق تر اضافه کردن فعالیت های جدید باشه چراکه فراموش کردن بخش های فعال فعلی که میتونن خیلی فراتر از جایگاه فعلیشون باشن، خیلی کار عاقلانه ای نخواهد بود. و البته بدون تردید تمام هدف ما جلب رضایت شما هنرمندان عزیز هست.
 
بازهم تکرار میکنم این جایگاهی که هستیم بدون همراهی شما به هیچ وجه نمیتونست امکانپذیر باشه و قطعا طی کردن مسیری که در پیش داریم هم بدون همراهی شما غیرممکن خواهد بود. درضمن بی صبرانه مشتاقیم تا دیدگاه شما رو در رابطه با اهداف جدید بدونیم. و البته یک سوال مهم : به نظر شما فعالیت های سایت در سال 1393 چطور بود ؟
 
پس منتظر شما هستیم ...
 
سال نو بر شما مبارک
 
یاحق
 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مصطفی رضایی

مصطفی رضایی

در زمینه گرافیک سه بعدی، انیمیشن سازی و موشن گرافیک فعالیت میکنم و با نرم افزار هایی مثل تری دی مکس، افتر افکتز، فتوشاپ و ... آشنایی دارم. این وبسایت از سال 1390 راه اندازی شد تا مرجعی باشه برای تمامی هنرمندان صنعت CG در ایران ...

نظرات (75)

 • Mansournousa

  Mansournousa

  27 اسفند 1393 ساعت 14:10 |
  سلام
  سال نو شما هم مبارک
  من 3 ماه بیشتر نیست با سایتتون اشنا شدم
  نسب به سایت های ایرانی مشابه خب خیلی فوق العادست ولی...
  مشکلاتی داره مثل عصاب خوردی یا بد جواب دادن بعضی از مدیران!
  در بخش آموزش ها هیچ آموزشیاضافه نشده؛. هر فردی ابتدا به محض ورود به سایت میره سراغ اموزش ها!
  در مورد مطلبی که میخواهید صحنه های ویژه فیلم های سینمایی جهان را بازبینی و بررسی کنیم به نظر من یک ایده فوق العادست برای اولین بار درایران .
  و من خیلی استقبال می کنم
  و اگر براتون ممکنه بعضی از آموزش های مهم را در سایتتون قرار بدین مثلا از دیجیتال توتورز
  و نکته مهم دیگه سرعت هاستتون را افزایش بدین
  اینم بگم که سایت شما بیشترین کمک را به من در زمینه گرافیک کرد ، واقعا از شما ممنونم
  یا حق
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 14:58 |
   سلام منصور جان

   درباره نکته اولی که اشاره کردی یعنی بد جواب دادن مدیران شاید نیابد اینطوری زود قضاوت کنیم. مطمئنم تمامی دوستانی که در تالار گفتگو زحمت میکشن فقط و فقط هدفشون کمک به دوستان هست.

   در بخش آموزشها هیچ آموزشی اضافه نشده ؟! اتفاقا امسال با وجود اینکه اصلا انتظارش رو نداشتم ولی بخش آموزشها آیتم های خیلی خوبی رو داشت. و قطعا در سال 94 هم بیش از پیش سعیمون رو خواهیم کرد.

   درحال حاضر سایت روی یکی از قدرتمندترین سرورهای ایران قرار داره که به جز موارد خیلی جزئی میتونم بگم که سایت در تامی ساعات شبانه روز سرعت و شرایط کاملا ایده آلی رو داره. به هرحال اگر احساس کنیم که افت سرعت وجود داره حتما تصمیمات جدیدی رو در رابطه با سرور اتخاذ میکنیم.

   درضمن خیلی خیلی ممنون از نکاتی که اشاره کردید و ممنونم از محبتتون
   امیدوارم که سال خوبی رو داشته باشید
 • farzad

  farzad

  27 اسفند 1393 ساعت 14:16 |
  سلام سال نو پیشاپیش تبریک میگم اقا مصطفی گل بابت زحماتی که برای سایت میکشی ممنونم انشالله تو سال جدید یه برنا مه ایی بریزی با بچه های سایت یه کار گروهی انجام بدید مثه یه انیمیشن کوتاه
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 15:00 |
   درود فرزاد جان. بله دقیقا همینطوره یکی از اهداف امسالمون شکل دادن یکسری فعالیت های گروهی بصورت کاملا دقیق و مدیریت شده است. انشاالله که امسال با کمک همه شما دوستان بتونیم پروژه های خوبی رو بصورت گروهی بسازیم ...

   سال نو شما هم مبارک
 • MH Behzadi

  MH Behzadi

  27 اسفند 1393 ساعت 14:56 |
  سال نو مبارک. آقای رضایی و همه دوستان سال نو رو پیشاپیش به همگی تبریک میگم.
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 15:01 |
   ممنونم از شما دوست عزیز و همراه همیشگی
   امیدوارم که سال خوبی رو داشته باشید و در سال جدید همچنان بتونیم شاهد حضور گرم و پر انرژیتون باشیم ...
 • سعید ابراهیمی

  سعید ابراهیمی

  27 اسفند 1393 ساعت 16:19 |
  پیشاپیش سال نو رو تبریک عرض می کنم خدمت تمامی کاربران سایت، به خصوص نویسندگان سایت که واقعا زحمت زیادی می کشن و سایت رو رو پا نگه داشتن.

  به نظرم بی ربط نیست که بگم:

  One for all, all for one‬‏


  موفق و سربلند باشید.
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 15:04 |
   درود بر سعید ابراهیمی عزیز

   سعید جان قبل از هرچیز بعنوان یکی از همکاران وبسایت بهتون خسته نباشید میگم. میدونم که یکی از آیتم های ارزشمند نوروز امسال حاصل زحمات بی وقفه شماست. امیدوارم که در سال 94 بتونیم شما رو در بین نویسندگان وبسایت ببینیم و از حضور شما استفاده کنیم.

   با آرزوی اینکه سالی پر از موفقیت رو پیش رو داشته باشی
   • سعید ابراهیمی

    سعید ابراهیمی

    28 اسفند 1393 ساعت 16:54 |
    ممنون. لطف داری مصطفی جان.

    سال خوبی رو برات آرزو می کنم.
 • محمود شوار

  محمود شوار

  27 اسفند 1393 ساعت 16:34 |
  یک بخش کامل اختصاص بدید به بلندر :)))
  اموزش پایه تا فوق تخصصی در حد PHD بلندر بگیریم :))))
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 15:06 |
   درود محمد جان

   اتفاقا مجتبی عزیز برنامه های ویژه ای رو در سال جدید برای این نرم افزار درنظر داره. اطمینان دارم که سال 94 یک سال طوفانی برای این نرم افزار خواهد بود :)
 • ناصر اسلامی

  ناصر اسلامی

  27 اسفند 1393 ساعت 17:10 |
  به امید جهانی شدن سایتمون
  عید بر تماتی دوستان عزیز مبارک.
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 15:12 |
   درود بر ناصر گل، همکار عزیز و سخت کوش خودمون

   ناصر جان قبل از هرچیز یه خسته نباشید جانانه بهت بگم، قطعا خستگی های یکسال زحمات بی وقفه شما با یک جمله نمیتونه رفع بشه ولی دوستان همیشه نشون دادن که با همراهی گرمشون نمیگذارن که خستگی به تنمون بمونه ... درضمن میدونم برای برنامه های نوروزی چقدر زحمت کشیدی و چه کارهای ارزشمندی رو انجام دادی. منم خیلی اذیتت کردم و امیدوارم که منو ببخشی ...
   • ناصر اسلامی

    ناصر اسلامی

    28 اسفند 1393 ساعت 16:15 |
    مصطفی جان تک تک کارها با عشق و علاقه بوده و همین عشق و علاقه موتور ماست برای حرکت به سوی اینده ای بهتر.
    بچه ها همیشه لطف داشتند و همراه همیشگی سایت بودند بدون این دوستان این همه فعالیت بی معنی میشد.
    فقط قبل از اینکه به بچه ها خسته نباشید بگی بهتره یه خسته نباشی اساسی به خودت بگی که این سایت رو تو این مدت اینقدر خوب اداره کردی و اینقدر زحمت کشیدی.
    امیدوارم بچه ها از برنامه های که براشون تدارک دیدیم استفاده کنند و لذت ببرند .
 • amir

  amir

  27 اسفند 1393 ساعت 17:23 |
  سلام
  خوب معلومه که سال پر باری رو پیش رو خواهیم داشت وبا شناختی که من از شما و دوستان دارم پیشرفت عظیمی رو برای سایت پیش بینی میکنم و برایتان آرزوی موفقیت میکنم.
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 15:18 |
   درود بر شما امیر عزیز

   امیدوارم که همینطور باشه و با کمک همه شما دوستان سال 94 بتونیم بهترین فعالیت ها رو برای هنرمندان کشورمون داشته باشیم.

   با آرزوی موفقیت برای شما ...
 • Brock

  Brock

  27 اسفند 1393 ساعت 17:50 |
  باتشکر از آقا مصطفی
  به نظر من با توجه به تقریبا تازه کار بودن سایت اگه قدم ها کوتاه تر و محکم تر گذاشته بشه بهتره
  تا اونجایی که یادمه سال پیش همین روز توی برنامه ریزی ها چیزایی ارائه شد که درصد پیشرفت هر کدام دارای پراکندگی بود.
  سال نو برهمه دوستان مسئول در سایت و همچنین کاربران مبارک باشه
  موفق باشید
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 15:26 |
   سلام مهدی جان

   البته با سه سال و نیم فعالیت بی وقفه سایت دیگه نمیشه گفت تازه کار ولی قبول دارم برخی از فعالیت ها اونطوری که باید نبوده ولی حتما در سال جدید با هدف گسترش بخش های موجود اطمینان دارم که شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

   ممنون از نکاتی که مطرح کردید و درضمن امیدوارم که در سال جدید بیش از پیش شاهد حضور گرم شما دوستان باشیم
   سال نو برشما مبارک
 • ابراهیم کریمیان

  ابراهیم کریمیان

  27 اسفند 1393 ساعت 18:13 |
  سلام به دوستان عزیزم

  و استاد گرامی من جناب آقای رضایی

  سال نو مبارک
  من با حرف آقا فرزاد موافقم اگر درسال جدید انشاالله بتونیم یه تیم انیمیشن رو تشکیل بدیم.
  من فکر می کنم تمام دوستان در این سایت که جمع شدن لیاقتش رو دارندکه بتونیم یه اثری با هم داشته باشیم.
  من خیلی دوست دارم که زمانی بتونیم دوره هم جمع بشیم وکاری روانجام بدیم واقعا این پتانسیل رو که همه داریم به مسیر تولید بزاریم انشاالله باز من فرارسیدن سال ١٣٩۴ رابه تمام دوستان تبریک می گم
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 16:36 |
   درود بر شما جناب کریمیان
   سال نو رو بهتون تبریک میگم

   باور کنید موضوعی که مطرح کردید یعنی ساخت یک انیمیشن گروهی یکی از آرزوهای قلبی منه و تمام تلاشمون رو میکنیم که در سال 94 این موضوع به واقعیت تبدیل بشه. امیدوارم که با یک همکاری گروهی بتونیم شاهد خلق یک اثر شایسته در سال جدید باشیم.
   • ابراهیم کریمیان

    ابراهیم کریمیان

    28 اسفند 1393 ساعت 19:05 |
    انشاالله
    من آمادگی هر کاری رو در این حرفه دارم قدم اول همت.
    یا علی...
 • R SH

  R SH

  27 اسفند 1393 ساعت 18:57 |
  از زحمات بسیارتون تشکر فراوان دارم.
  سال نو رو هم تبریک میگم و آرزوی موفقیت هرجه بیشتر برای سایت دارم.
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 16:37 |
   خیلی ممنونم از شما دوست عزیز
   امیدوارم که سال خوبی رو داشته باشید
 • امیررضا

  امیررضا

  27 اسفند 1393 ساعت 19:35 |
  واقعا زحمت می کشید

  ممنون
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 16:38 |
   ممنونم از حضورتون که همیشه شما دوستان با همراهی گرمتون به گروه انرژی میدید
 • سالار مهدوی

  سالار مهدوی

  27 اسفند 1393 ساعت 20:31 |
  سلام مصطفی جان،‌وقت همگی بخیر،‌ بسیار تبریک و شادباش به مناسبت فرارسیدن بهار و به همون اندازه تشکر وقدردانی بابت زحماتتون،‌ می خواستم پیشنهاداتی بدم، اگه امکانش باشه مسابقاتی رو در راستای گرافیک کامپیوتری هم برگزار کنید،‌قطعا نیازی به توضیح در مورد فوایدش نیست. همچنین بررسی تکنیک های مورد استفاده در استودیوهای بزرگ و کوچیک و بررسی دلایل موفقیت و بعضا شکست اونا. بخش معماری هم که فعال میشه و بسیار راضی کننده س فقط کاش بیشتر در این مورد توضیح می دادی که منظور آموزش گرافیک کامپیوتری در معماریه یا خود آموزش معماری؟!
  بازم تشکر و سپاس از همه رفقای عزیز سایت،‌با آرزوی بهترین ها در سال جدید
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 17:07 |
   درود بر شما سالار جان. خیلی ممنونم از محبت شما. لطف دارید

   درباره موضوعی که مطرح کردید یعنی برگزاری مسابقه شاید براتون جالب باشه که چندی پیش با دوستان درباره همین موضوع گفتگو میکردیم. خب میدونید برگزاری یک challenge در فضای مجازی یکسری قواعد و راهکارهای خاص خودش رو داره که قطعا ساده نیست. یعنی یک مسابقه حرفه ای قبل از هرچیز نیاز به یک بررسی دقیق داره و خب شاید بشه گفت که این موضوع فعلا در نیم سال اول بخاطر تراکم فعالیت های دیگه امکانپذیر نیست ولی بصورت کلی حتما درصدد برنامه ریزی اون هستیم. اگر قرار باشه این اتفاق بیوفته حتما در سایت بصورت کامل و جامع اطلاع رسانی میشه.

   اما سوالی که درباره بخش معماری پرسیدید باید بگم که منظور آموزشهای معماری در حوزه CG هست. خب طبعا تمامی فعالیت هایی که در این وبسایت شکل میگیره همگی به مباحث گرافیک رایانه ای مربوط میشه.

   امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشید
   سال نو شما هم مبارک
 • محسن امیدوار

  محسن امیدوار

  27 اسفند 1393 ساعت 20:56 |
  سلام
  سال نو رو به شما مصطفی عزیز و همه کاربران تبریک میگم
  تلخ و شیرین 93 گذشت و دیگه هم فکر نمیکنم برگرده اما در کل سال خوبی بود
  البته به دلیل مشکلاتی که داشتم نتونستم حضور نسبتا فعالی داشته باشم ولی شما و دوستان دیگر مثل آقای ذاکری ،جباری،کسایی،سعید،ناصر ،پزمان،حمید ،مجتبی،رضوان و دیگر دوستان که الان به دلیل کهولت سن اسمشون یادم نمیاد، فعالیت خوبی داشتین.امیدوارم در سال 94 جبران کنم.
  خداقوت میگم به همه شما عزیزان و برای شما و کاربران وب سایت سلامتی و بهروزی آرزو میکنم.
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 17:13 |
   سلام محسن جان. لطف داری عزیز

   امیدوارم هرجایی که هستی و هرکاری که میکنی همیشه در کارت موفق و پیروز باشی. همینکه همیشه حضور داری باعث خوشحالیه و انشاالله در سال جدید بیش از پیش و فعالتر از همیشه بتونیم شاهد حضور ارزشمندت باشیم.

   با آرزوی بهترین ها در سال جدید برای شما دوست عزیز و همکار گرامی
 • رسول

  رسول

  27 اسفند 1393 ساعت 22:30 |
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای رضایی و همه همکارانشون ،اگه امکان داشته باشه تو سال جدید یه جایی هم برای Cinema 4d بزارید
  با تشکر
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 17:16 |
   سلام رسول جان
   مطمئن باشید که تمامی سعیمون رو میکنیم و هدفمون این هست که در زمینه همه نرم افزارها بهترین عملکرد رو داشته باشیم. بدون تردید Cinema 4D بعنوان یکی از محبوبترین نرم افزارهای این عرصه بحساب میاد و در سایت جایگاه ویژه ای رو خواهد داشت ...
 • احمد برمکی

  احمد برمکی

  27 اسفند 1393 ساعت 22:57 |
  بسیار عالی آقای رضایی در سال 93 خیلی برنامه های خوبی پیش اومد از کار گروهی تا معرفی و آموزش نرم افزار ها و پلاگین های مختلف ، اما نرام افزار 3ds max خیلی کم ازش صحبت شد یه جورایی مظلوم واقع شد که امیدوارم امسال برنامه ی خوبی برای 3ds max داشته باشید .
  با تشکر از زحمات شما

  سال نو مبارک
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 17:24 |
   درود بر شما جناب برمکی عزیز

   ممنونم از شما که همیشه با حضورتون در تمامی فعالیت هایی که صورت گرفت سهیم بودید و امیدوارم که در سال جدید هم بتونیم شاهد حضور گرمتون باشیم.

   درباره کم توجهی به نرم افزار 3ds Max بله قبول دارم که نسبت به سالهای گذشته امسال به این نرم افزار کمتر توجه شد و خب طبیعی هم هست چراکه وقتی صحبت از تمامی نرم افزارهای عرصه CG باشه، طبعا دیگه اون تمرکزی که قبلا روی یک نرم افزار بوده از بین میره ولی امید داریم که با گسترش فعالیت ها تمامی خلا های موجود پر بشه.

   بازم ممنونم که با دقت به مسائل مهم توجه دارید و اونها رو مطرح میکنید
   سال نو شما هم مبارک
 • Programming_محمد پارسا

  Programming_محمد پارسا

  27 اسفند 1393 ساعت 23:51 |
  سلام..امیدوارم در سال جدید سایت پربارتر و قدرتمند تر از پیش به راه خودش ادامه بده و همچنین امیدوارم که در سایت جدید من هم از این سایت بهره بیشتری ببرم و در سایت حضوری مفید تر برای دیگران داشته باشم....
  عید دوستان پیشاپیش مبارک....
  • Programming_محمد پارسا

   Programming_محمد پارسا

   28 اسفند 1393 ساعت 01:00 |
   سایت جدید رو تصحیح می کنم....سال جدید...دی
   آقای احمت برمکی max مظلوم بود؟دیــــ...بگذریم الان دعوا می شه..دی
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 17:29 |
   درود بر محمد پارسا عزیز که همیشه با فعالیت های گرم و پرشورش در تالار گفتگو به همه دوستان خصوصا کاربران مایا :) انرژی فوق العاده ای رو انتقال میده. حضورت مستدام عزیز و امیدوارم که در سال 94 بیش از پیش و پرشورتر از گذشته شاهد حضور ارزشمندت باشیم

   سالی پر از موفقیت رو برات آرزو میکنم و امیدوارم که همیشه پیروز باشی
 • عباس عمادی

  عباس عمادی

  28 اسفند 1393 ساعت 02:25 |
  بسیار ممنون از زحماتتون ، با آرزوی موفقیت و به روزی برای شما .
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 17:38 |
   ممنونم از محبت شما عباس عزیز
   منم براتون آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم سال خوبی رو داشته باشید
 • پژمان رجبی

  پژمان رجبی

  28 اسفند 1393 ساعت 09:50 |
  سپاس از گزارش
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 17:42 |
   درود بر شما پژمان رجبی عزیز

   یه خسته نباشید هم به شما بگم که در سال گذشته زحمات زیادی رو در سایت علل خصوص پشت صحنه سایت کشیدید. پژمان جان امیدوارم که در سال جدید هم بتونیم بیش از پیش و پرشورتر از گذشته شاهد حضورت باشیم. خدا قوت و خسته نباشی ...

   سال نو رو بهت تبریک میگم و آرزوی بهترین ها رو برات دارم
 • نبی سروی

  نبی سروی

  28 اسفند 1393 ساعت 10:05 |
  سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان

  خوب مصطفی همه چیز رو خوبو شسته رفته مطرح کرد . چه قد زحمت ...
  نمی دونم چند ماهه شاید 8 ماهی بشه که به فروم اینجا کوچ کردم ! خوب نتایج و فواید و آشنایی ها و ارتباطات و ... خوبی داشت . این جور فضاها واقعا میتونه سی جی کشور رو تقویت کنه .

  خوب شاید دور از انتظار نباشه که چند سال دیگه صنف سی جی ایران رو با بچه های همین سایت بشه تشکیل داد! چون دیگه سی جی کاری نیست که توی سایت مون نباشه !!!!!

  یه خسته نباشید داغ داغ داغ به تمامی مدیران عای الخصوصی همشون !
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 17:49 |
   درود بر نبی سروی عزیز. نبی جان سال نو مبارک :)

   هر موفقیتی که بوده و تمامی پیشرفت ها فقط و فقط با کمک همراهی شما دوستان صورت گرفته چراکه این سایت به تنهایی حتی نمیتونست یک گام به سمت جلو برداره. پس بدون تردید تمامی پیشرفت هایی که در سال جدید قراره بوجود بیاد هم فقط و فقط با حضور و همراهی شما دوستان عزیز امکانپذیره. امیدوارم در سال 94 مثل همیشه پرشور و پر انرژی شاهد حضور گرم شما باشیم و خیلی خوشحالم که فروم اینجا رو انتخاب کردی و برات آرزوی بهترین ها رو دارم.
 • جواد

  جواد

  28 اسفند 1393 ساعت 10:12 |
  امسال که گذشت و ما جز مطالب مفید ارزشمند و خیر و برکت از این سایت چیز دیگه ایی ندیدیم
  درست به هر حال بهترین چیز ها هم مشکل های کوچکی دارن
  ولی باید بگم این سایت مطالب ارزشمندش بیشتر از هر چیزی بود
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 18:14 |
   سلام جواد جان
   ممنون از محبت شما. لطف دارید. واقعا دیدگاههای شما دوستان خیلی خیلی انرژی میده
   امیدوارم که همچنان شاهد حضور گرمتون باشیم ...
 • حسین فرد

  حسین فرد

  28 اسفند 1393 ساعت 10:50 |
  سلام
  خسته نباشین
  خب گذشت دیگه
  البته نه کامل ! یک روز و 15 ساعت و 30 دقیقه و ... مونده به پایان سال 1393 !
  با آرزوی موفقیت در دقایق باقی مانده و دقایق پیش رو برای سایت ،اهالی سایت و همه دوستان.
  سال نو مبارک

  یا حق
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 18:17 |
   درود بر شما حسین جان
   خیلی خیلی ممنون که حضور دارید
   براتون سالی پر از موفقیت رو آرزو میکنم ...
   سال نو شما هم مبارک
 • علی مختاری

  علی مختاری

  28 اسفند 1393 ساعت 11:21 |
  برای بچه های سایت سال خوبی رو آرزو دارم واقعاً سایت خوبی هست و پر از مطالب ناب و ارزشمند که بطور رایگان گذاشته میشه
  سال پر از خوبی برای همگی شما آرزو میکنم مخصوصاً آقا مصطفی و آقا ناصر گل :-)
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 18:21 |
   درود علی جان. ممنون از محبت و لطف شما

   تمام سعی گروه بر این بوده تا محتوایی رو ارائه کنه که مفید و ارزشمند باشه و خیلی خیلی خوشحالم که مطالب مورد توجه شما دوستان قرار گرفته. بدون تردید این برامون یک موفقیت بزرگ محسوب میشه و در سال جدید بیش از پیش تلاشمون رو میکنیم ...

   منم براتون سالی سرشار از موفقیت رو آرزو میکنم
 • S2me

  S2me

  28 اسفند 1393 ساعت 11:51 |
  تشکر از زحماتت مصطفی جان
  یه انتقاد
  از نظر من سرعت بروز شدن سایت به شدت پایینه یعنی 4 الی 5 روز یه مطلب تو دنیای امروزی
  خیلی کمه
  درسته توی ایران اولین سایته ولی هرگز سطح خودتو با ایران مقایسه نکن به راحتی بگم ما توی یکی از 10 کشور عقب مونده دنیا داریم زندگی میکنیم
  پس همیشه سطح جهانی در نظر بگیر
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 18:41 |
   سلام سعید جان

   قبل ار هرچیز تشکر میکنم که انتقاد خودتون رو نوشتید و کاملا هم درسته. با تمامی احترامی که برای سایتهای همکار قائلم ولی باید بگم که از ابتدای راه معیارمون به هیچ وجه سایت های داخلی نبوده و همیشه هدفمون این بوده که بتونیم فعالیت های سایت رو با بهترینهای دنیا مقایسه کنیم.

   ولی کاملا قبول دارم که باید سرعت انتشار مطالب خیلی خیلی بیشتر از اینها باشه و انتظار میره که هرروز باید مطلب جدیدی رو داشته باشیم (انتظار درستی هم هست) اما از طرف دیگه باید به این موضوع هم توجه داشته باشیم که بالارفتن سرعت انتشار مطالب نباید بر روی محتوای اونها تاثیر منفی بگذاره. همیشه محتوای دست اول، جدید، کامل، خاص و منحصر به فرد از اهداف اصلی مطالب سایت بوده و باید با حفظ این ویژگی ها سرعت رو بالا ببریم.

   البته شاید بخشی از تاخیری که درحال حاضر در بروزرسانی سایت وجود داره بخاطر مشغله کاری و گرفتاری های روزانه ی خودمون باشه ولی خب به هرحال این قول رو بهتون میدم که در سال جدید حتما سرعت انتشار مطالب افزایش خواهد داشت.

   بازهم تشکر میکنم از انتقاد کاملا بجا و درستی که مطرح کردید

   سالی پر از موفقیت رو براتون آرزو میکنم
 • behnam

  behnam

  28 اسفند 1393 ساعت 12:49 |
  تشکر بابت تمام زحمات - بابت تصتمیم راهندازی بخش معماری هم تشکر و امیدوارم این بخش تو مجله هم قسمتی براش در نظر بگیرین . سال نو همه مبارک
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 18:44 |
   ممنونم از شما بهنام عزیز
   بله قطعا معماری در مجله هم جایگاه ویژه ای رو خواهد داشت

   سال نو شما هم مبارک
 • امیر شاهرخیان

  امیر شاهرخیان

  28 اسفند 1393 ساعت 13:16 |
  سلام و درود بر شما . بابت تمامی زحمت هایی که میکشین کمال تشکر رو دارم .

  عید خوبی رو پیش رو داشته باشین .
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 18:46 |
   درود بر شما امیر جان و ممنون از محبتتون
   امیدوارم که شما هم سالی سرشار از موفقیت پیش رو داشته باشید
 • عرشیا

  عرشیا

  28 اسفند 1393 ساعت 15:28 |
  درود بر مصطفی عزیز .
  آقا یه خسته نباشید جانانه تقدیمت . دستت درد نکنه. جدا که تا الان ترکوندی و با این برنامه ها مشخصه که سیستم توسعه پایدار بسیار عالی و قدرتمندی در پشت سایت قرار داره که بزرگترین نقطه قوت این سایت هم همینه .
  باز هم از زحماتت تشکر میکنم و امید وارم سال خوبی داشته باشی .
  موفق و پیروز همراه با یک پایگاه جهانی CG در ایران به نام Mostafa3d.com .
  هورا ا ا ا ا ا ا ا:)) .
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 18:54 |
   درود بر شما عرشیا جان

   ممنون که همیشه هستی و انرژی میدی. باور کن عرشیا جان این انرژی که انتقال میدی خیلی خیلی ارزش داره و امیدوارم که در سال جدید همواره بتونیم شاهد حضور گرم، پرشور و پرانرژی شما دوست عزیز باشیم.

   سالی سرشار از موفقیت رو برات آرزو میکنم ...
 • ali

  ali

  28 اسفند 1393 ساعت 16:10 |
  سلام مصطفی جان من چند تا خواهش از شما در سال جدید دارم

  1. اگر میشود پرکاربردترین و بهترین نرم افزار های ساخت انیمیشن و گرافیک سه بعدی را معرفی کنید و طرز استفاده از این نرم افزار ها را آموزش بدهید

  2. لطفا جلوه های ویژه و صحنه های گرافیکی و پشت صحنه ی سریال ها و آثار بزرگ سینمایی ( فیلم ها و انیمیشن ها ) را در قالب ویدیو هایی به طور کامل و جامع مورد بررسی قرار دهید و سعی کنید بیشتر به جزئیات و تکنیک های گرافیکی آنها بپردازید چون من این قسمت از وبسایت شما را به شدت دوست دارم و آنها را دقیق و کامل دنبال میکنم . باز هم می گویم این بخش از وبسایت شما برای من اهمیت بسیار زیادی دارد. خواهشا در صورت لزوم زیرنویس فارسی را همراه با ویدیو ها در سایت قرار دهید

  3. اگر ممکن است ویدیو هایی در زمینه ی انیمیشن سازی ( در سطوح مقدماتی - متوسطه - پیشرفته ) و همچنین مجلات و ویدیو هایی را در رابطه با صحنه ها و تکنیک های گرافیکی و جزئیات دقیق تر بازی های برگزیده ی کامپیوتری برای سال 94 تهیه کنید. من مشتاقانه منتظر این چنین ویدیو هایی از وبسایت بی نظیر شما هستم

  حرف آخر اینکه من وبسایت شما را از هر وبسایت دیگری دوست دارم و این وبسایت را به تمام دوستانم معرفی می کنم . به امید روزی که شاهد به تحقق پیوستن خواسته هایم از شما در وبسایت تان باشم

  یا حق
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 اسفند 1393 ساعت 19:07 |
   درود علی جان
   خیلی خوشحال شدم که درخواست های خودتون رو بصورت لیست شده نوشتید و مطمئن باشید برای تحقق اونها تمام سعی خودمون رو میکنیم.

   در رابطه با درخواست اول خب شاید نرم افزارهای انیمیشن سازی نیازی به معرفی نداشته باشن ولی قطعا آموزش اونها از یکی از مهمترین فعالیت های سایت در سال جدید خواهد بود. در رابطه با جلوه های ویژه برنامه های متنوع و ویژه ای رو داریم که نقد و بررسی جلوه های ویژه و مرور پروسه ساخت اونها و همینطور انتشار ویدئوهای مرتبط بخشی از فعالیت هایی هست که قراره در این زمینه صورت بگیره. البته شاید نتونیم تمامی ویدئوها رو با زیرنویس فارسی ارائه کنیم ولی اون دسته از ویدئو هایی که صحبت های مفیدی در اونها صورت میگیره و ارزش وقت گذاشتن بابت ترجمه رو دارن حتما با زیرنویس ارائه خواهند شد. امیدوارم که مورد توجهتون قرار بگیره.

   سال خوبی رو براتون آرزو میکنم
 • A

  A

  28 اسفند 1393 ساعت 19:01 |
  سلام
  خسته نباشین
  منم به نوبع خودم به عنوان عضو جدید سایتِ خوبتون از شما و بقیه اعضای سایت تشکر میکنم
  و سال ِ خوبی رو براتون ارزومندم
  انگیزه اصلی من که 3d رو شروع کردم بخاطر سایت خوبه شماست که خیلی به ادم انرژی و انگیزه میده


  فقط من یه نظری داشتم دوست داشتم بگم
  اونم اینکه تو قسمت پروفایل یه قسمت گالری اگه باشه خیلی خوب می شه تا دوستان نمونه کاراشون رو بزارن که سطح حرفشون مشخص بشه و بتونیم با بچه ها بیشتر اشنا بشیم

  خسته نباشید _ سال نو هم مبارک
  • A

   A

   28 اسفند 1393 ساعت 19:24 |
   Farzzad
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   03 فروردین 1394 ساعت 16:40 |
   درود فرزاد جان

   خیلی خیلی خوشحالم از اینکه این سایت و فعالیت ها تونسته یک انگیزه رو در شما بوجود بیاره و براتون آرزوی موفقیت دارم.

   درباره پیشنهادتون خب بله قبلا هم این ایده از طرف دوستان گفته شده. اینکار نیازمند یکسری تغییرات ساختاری و بوجود اومدن یکسری ویژگی های جدید در سایت هست. خب طبعا غیرممکن نیست ولی کار آسونی هم نیست و مطمئن باشید برای بوجود اوردن یک گالری پویا و کامل حتما تمام تلاشم رو خواهم کرد.

   سال نو شما هم مبارک
 • Saeid Ez

  Saeid Ez

  28 اسفند 1393 ساعت 19:39 |
  سلام آقا مصطفی
  خسته نباشید میگم به شما و دوستان بابت این زحماتی که طی این سال ها کشیدید راستش من یک سالی میشه که با سایت خوب شما آشنا شدم و برام یه عادت شده که اولین سایتی که موقع باز کردن مرورگرم بازدید میکنم سایت خوب شماست
  دو تا پیشنهاد هم داشتم اول اینکه اگر میشه آموزش نرم افزار قدرتمند زیبراش هم تو سایتتون قرار بدین و پیشنهاد بعدیم هم اینه که یه بخشی را هم تو سایت قرار بدین که ترجمه مقالات یا مصاحبه ها یا مطالب جالبی که تو سایت های معتبر خارجی هست توی اون قرار بگیره به نظرم بخش جالبی خواهد شد و من هم تو این زمینه هر کمکی از دستم بر بیاد انجام خواهم داد.
  خیلی ممنون و سال نو هم مبارک باشه
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   03 فروردین 1394 ساعت 16:44 |
   سلام سعید جان

   خیلی خیلی خوشحالم که اکثر دوستانمون این سایت رو بعنوان Home Page اصلی خودشون انتخاب کردن و همین مساله یک موفقیت و دست اورد مهم برای ما محسوب میشه و مطمئن باشید تمام تلاشمون رو بکار میگیریم تا بتونیم برای همه در Home Page باقی بمونیم.

   درباره پیشنهاد اول یعنی زیبراش چشم. حتما مطالب و آموزشهای این نرم افزار رو هم در سایت استارت میزنیم و بشکل کاملتری به این نرم افزار میپردازیم. درباره پیشنهاد دوم یعنی مصاحبه بله اتفاقا یکی از اهدافی که سال گذشته میسر نشد همین موضوع مصاحبه بود و امسال در اینباره تمام تلاشمون رو خواهیم کرد.
   و لبته بدون تردید تمامی اینکارها فقط و فقط با کمک و همراهی شما دوستان امکانپذیر خواهد بود

   عیدتون مبارک و امیدوارم که سال خوبی داشته باشید
 • توحيد

  توحيد

  28 اسفند 1393 ساعت 23:06 |
  سلام
  آرزوی موفقیت برای سایت و تمام اعضای سایت در سال جدید رو دارم.
  در سال جدید من اعزام به خدمت میشم ولی این دلیل نمیشه که از این سایت بی بهره بشم،همچنان از اطلاعات مفید این سایت استفاده خواهم کرد و همچنان به فعالیت های هر چند کم خود ادامه خواهم داد،همیشه دوستون داشتم و دوستون خواهم داشت.
  قول میدم که در سال جدید با وجود اینکه سرباز هستم،برای قدردانی از زحمات مدیران و کاربران گرامی که ازشون همیشه یاد گرفتم،یه کار خوب بسازم .
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   03 فروردین 1394 ساعت 16:47 |
   درود بر شما توحید جان

   شما همیشه یکی از همراهان خوب و همیشگی وبسایت بودید و امیدوارم که بتونید بخوبی و به سلامتی دوران خدمت رو هم پشت سر بگذارید و پس از اون بیش از پیش بتونیم شاهد حضور گرم شما دوست عزیز باشیم.

   عیدتون مبارک
   با آرزوی موفقیت برای شما
 • امین

  امین

  29 اسفند 1393 ساعت 00:59 |
  سلام
  ارزوی موفقیت رو برای همه کاربران و مدیران دارم
  به امید پیشرفت هرچه بیشتر سایتهای مفید نه تنها این سایت بلکه همه سایتهایی که با هدف ارتقای دانش خدمت میکنن
  اقا مصطفی و بقیه نویسندگان و مدیران دستتون درد نکنه خدا قوت واقعا زحمت میکشین
  منم به نوبه خودم کم وبیش در بقیه قسمت ها فعالیت میکنم هرچند پاسخ دادن به مشکلات و سوالات در ارسالها.
  یا علی.
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   03 فروردین 1394 ساعت 16:50 |
   سلام امین جان

   منم امیدوارم شما هم در سال جدید موفق و پیروز باشید. و آرزوی موفقیت دارم برای تمامی کسانی که در این حوزه زحمت میکشن و فعالیت مفید دارن. امیدوارم که هرسال شاهد پیشرفت و توسعه عرصه CG در کشور باشیم.

   عیدتون مبارک
 • محمدیان19546797660

  محمدیان19546797660

  29 اسفند 1393 ساعت 02:16 |
  سال نو مبارک.
  همه دوستان سال نو رو پیشاپیش تبریک میگم.
  .
  این سایت برایم خیلی خوب و راضی کننده بود و امیدوارم هر چه زودتر بخش دانشنامه تاسیس بشه
  و میشه گفت این سایت در مقابل سایتهای خارجی از لحاظ پژوهشی در مباحث علمی و کاربردی نتیجه قابل قبولی داره
  باز هم به پاس زحماتتون تشکر میکنم
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   03 فروردین 1394 ساعت 16:52 |
   درود بر شما محمد مهدی عزیز

   خیلی خوشحالم که فعالیت های سایت رضایت بخش بوده و تمام تلاشمون رو میکنیم که همیشه بتونیم رضایت شما دوستان رو جلب کنیم.

   عیدتون مبارک
   با آرزوی موفقیت برای شما
 • رحمن رضیی

  رحمن رضیی

  29 اسفند 1393 ساعت 09:10 |
  من که واقعا از شما جناب رضایی و همه بچه هایی که بی دریغ وقت میزارن و زحمت میکشم تشکر می کنم و معتقدم شما در خط مقدم جنگ نرم حرکت میکنید. امیدوارم سال خوب و خوشی داشته باشید.
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   03 فروردین 1394 ساعت 16:53 |
   خیلی ممنونم از شما رحمن جان. منم از حضور گرم و محبتی که دارید تشکر میکنم و امیدوارم که سال خوبی رو پیش رو داشته باشید.

   عیدتون مبارک
 • M.K

  M.K

  29 اسفند 1393 ساعت 13:56 |
  سلام عرض میکنم خدمت مهندس مصطفی پرکار و خستگی ناپذیر
  ایران باید به داشتن اساتیدی مثل شما و دوستانتان ببالد.این همه تلاش برای هموطنان در کنار مشکلات زندگی ... .
  من ایمان دارم که روزی خواهد آمد و سایت خودمون (Mostafa3D) با اساتید خبره اش تبدیل به Digital Tutors ایرانی خواهد شد .
  همیشه منتظر آن روز خواهم ماند.اگر نشد هم چیزی از دست نخواهد رفت .چون در حد آنها در این سایت تلاش میشود.
  دیگه چیزی به عید نمونده ...
  عید شما و همه دوستان مبارک باشه.
  امیدوارم پیشرفت همه ما در سال جدید به صورت نمایی باشد.
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   03 فروردین 1394 ساعت 16:56 |
   ممنونم مرتضی جان. شما لطف داری عزیز
   همین لطف و مبحت های شما دوستان موتور اصلی گرداننده این وبسایته و بوده و خواهد بود. مطمئن باشید که تمام تلاشمون رو در جهت توسعه بخش آموزشها بکار میگیریم و تا بتونیم با انتشار آموزشهای کاربردی و ارزشمند یک گام مثبت در پیشرفت صنعت CG در کشورمون برداریم.

   عیدتون مبارک
   با آرزوی سالی سرشار از موفیت برای شما دوست عزیز
 • arash

  arash

  01 فروردین 1394 ساعت 20:20 |
  با سلام و خسته نباشد فعالیت سایت تا به حال خوب بوده و از تمام دوستان بابت این مطالب مفید و ارزشمند سپاسگذارم

  امیدوارم حجم مطالب و بحث های سایت بیشتر بشه! و خیلی فعال تر ازاین باشه.سعی شود آموزش ویدئو فارسی زیادی گذاشته شود.و البته در خصوص نرم افزار هایی که مطالب آموزشی کمتری در اینترنیت وجود دارد مثل MotionBuilder !

  با تشکر از شما دوستان عزیز. سال نو هم به تمام دوستان تبریک میگم و امیدوارم سال خوبی داشته باشن!
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   03 فروردین 1394 ساعت 17:00 |
   درود بر شما آرش جان

   ممنون بابت پیشنهاداتی که ارائه کردید. حتما فعالیتمون رو در سال جدید افزایش میدیم و تمام تلاشمون رو خواهیم کرد. آموزشهای کمیاب برای نرم افزارهای خاص یکی از اهداف اصلی بخش آموزشهاست. تا الان تمامی آموزشهایی که در سایت منتشر شدن نمونه مشابه ای رو نداشتن و در سال جدید حتما این بخش بیش از پیش فعال خواهد بود.

   سال نو شما هم مبارک
   با آرزوی موفقیت برای شما

نظرتان را بنویسید :

لطفا برای ارسال نظر ابتدا وارد شوید .

جدیدترین نظرات ثبت شده در بخش بلاگ

عالی چشم حسودا با بی سوادا کور

محمد مهدی جدیدی محمد مهدی جدیدی 21. دی, 1399 |

با سلام و عرض ادب خدمت شما استاد عزیز
واقعا عالی بود، دستتون طلا.
من تا الان...

رضا ملتفت رضا ملتفت 19. دی, 1399 |

سلام...
بابا اسمو عوض کنین چیه مستفا تریدی ...
قصد بی احترامی هگز ندارم نظر بود

محمد مهدی جدیدی محمد مهدی جدیدی 13. دی, 1399 |

عالیه ممنون از مطلب مفیدتون

دوستانی که علاقه مند به فوتبال دستی و میز پینگ...

zahrakashani zahrakashani 11. دی, 1399 |